Yhdistyksen vieraskirja
Jätä terveiset meille!
Ohjeita kirjoittajille
Vieraskirjan tarkoituksena on jättää kommentteja niin yhdistykselle kuin sen jäsenillekin.
Toivomme kirjoittajien huomioivan hyvät käytöstavat myös netissä.
Tämän takia edellytämmekin muutamaa asiaa kirjoittajilta:
- Kirjoita omalla nimelläsi, etunimikin riittää
- Toimivaa sähköpostiosoitetta
- Asiallista kielenkäyttöä








Joulutervehdys!
Kiitän kaikkia yhdistyksen jäseniä menneistä vuosistani siirtyessäni viettämään eläkepäiviäni vuoristoon.
Samalla toivotan hyvää ja rauhallista joulua ja onnellista uutta vuotta 2012.
t: Puheenjohtaja Jouni Lindqvist sekä Mervi
Olemme samaa mieltä pikkujouluista,hauskaa oli ja ruoka oli todella hyvää,joulupukki kävi ja Tomikin pääsi istumaan pukin polvelle..Isot kiitokset järjestäjille.
Alue on hyvä ja ihmiset alueella mukavia, ei muuta kuin positiivisella asenteella eteenpäin.
Hyvää joulun odotusta kaikille:)
Kiitos järjestäjille hauskoista pikkujouluista. Oli ilo nähdä niin paljon osallistujia. Naurettu on vedet silmissä
Muotinäytös oli aivan pro!
Tästä on hyvä jatkaa hymyissäsuin.
Mukavaa Joulun aikaa.
Vastaisin tähän Aniinan viestiin seuraavasti, leikkikentää ei olla poistamassa siitähän siivoustalkoissa kaadettiin puita pois että aurinko paistaisi sinne paremmin ja olisi hauskempaa.
Riidoista voisin sanoa sen verran että ne ovat näkemys eroja eri niin sanoituiden kuppikuntien kesken mitä ei alueella saisi tulla mutta niitä vain tulee väistämättömästi ja toiseksi kun joku puhuu muunneltua totuutta ja toiset uskoo sitä niin siitähän juttua tulee ja viimeksi riita ja kun asiaa selvitetään vastaus on en ole niin sanonut ja jälleen sota syttyy ja myrskyää eli muistetaan se että,kaikki olemme saman arvoisia ja puhutaan totta lopuksi vielä sanon että hallitus tekee päätökset eikä yksittäiset jäsenet.
T: Jouni Lindqvist puheenjohtaja kohta ex
ihan haluaisi tohon Tertun viestiin vielä kommentoida! Oon ihan samaa mieltä, että kyllä tällä alueella pitäs tulevaisuudessa hyväksyä erilaisetkin ihmiset ja lisäks se turhapäiväinen riitely voitais lopettaa aluella. Ja en tiedä mitä uudistuksia tulevaisuudessa on nyt ajateltu, mutta jossain kohtaa liikkui huhuja siitäkin, että leikkipuisto poistettaisiin alueelta. En tiedä onko tämä totta, mutta kyllä mun mielestä alue pitäisi pitää lapsiperhe ystävällisenä jne. Kun välillä on alkanut tuntua että tästä ollaan tekemässä jotain eläkeläisten paratiisia….. lisäksi harmittaa kun alueen sisäiset riidat ovat johtaneet siihen, että moni alueen pitkäaikaisista “asujista” on nyt päätynyt lähtemään alueelta kokonaan…..Kyllä alueen pitäisi olla viihtyisä niin lapsille, nuorille, kuin vanhemmillekin ihmisille… olin ajatellut tuoda tulevaisuudessa omankin vaununi alueelle, mutta jos tämä meininki jatkuu, mietin vielä kahdesti.